روشن یا تیره ! مسئله این است...

 کفپوش تیره یا روشن در طراحی خارجی 

 در طراحی داخلی به رویه ها و لایه هایی که بر روی کف یک ساختمان یا هر مکان دیگر پوشانده شود کفپوش می گویند. کفپوش ها در شاخه ای از صنعت به نام کف سازی کاربرد دارند. کفپوش به عنوان یک پوشش برای پوشاندن کف و سطوح در محوطه های باز (خارج از ساختمان)، داخل ساختمان و کارهای عمرانی استفاده می گردند.

مصالحی که به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می گیرند شامل آسفالت، بتن (سنگفرش)، سنگ طبیعی، قلوه سنگ، سنگ مصنوعی، آجر، کاشی و گاهی چوب می باشد. در معماری و طراحی فضای باز، کفپوش به عنوان یک پوشش سفت و محکم در پیاده رو ها، سطح جاده ها، پاسیو، حیاط و … استفاده می گردد. کفپوش ها در انواع و اقسام، طرح و رنگ بندی های مختلفی وجود دارد.

کفپوش در طراحی داخلی

دقت داشته باشید که هیچ قانونی برای نحوه دکوراسیون کفپوش وجود ندارد. می توانید با استفاده از سلیقه خود از آنها بهره ببرید. می توانید با سلیقه خود بر روی کفپوش ها، فرش، گلیم، موکت و … بیندازید یا با کفش و دمپایی خانگی روی آنها قدم بگذارید.

البته که توصیه می شود قبل از خرید و استفاده از انواع مختلف آن شروع به تحقیق و بررسی کنید، معایب و مزایا هر کدام از کفپوش ها را متوجه شوید. بعضی کفپوش ها برای شستشو قوانین خاصی دارند.

کفپوش تیره بهتر است یا روشن

البته که این مورد بستگی به سلیقه شما دارد! کفپوش تیره جزو رنگ هایی است که هر کسی حتی به آن در دکوراسیون منزل فکر هم نمی کند. اما به محض مواجه شدن با رنگ ها و طرح های مختلف این کفپوش، جذب آن شده و می خواهند حتماً از آن استفاده نمایند. کفپوش تیره مزایایی دارد که به بیان آنها می پردازیم. اول اینکه کفپوش تیره کثیفی و چرک را نمایان نمی سازد.

این ویژگی دقیقاً نقطه مقابل کفپوش روشن است که به محض کثیف شدن، کل خانه را کثیف نشان می دهد. پس در شستشو و تمیز کاری کفپوش تیره راحتی بیشتر دارید. این رنگ از کفپوش به درد فضاهایی می خورد که رفت و آمد بسیار زیادی دارند مثل فروشگاه ها، مطب دکتر، پیاده رو ها، سالن های پذیرایی و … از طرفی روشنی جزو مهم ترین پارامترهای دکوراسیون خانگی است.

کفپوش تیره، کل فضا را تیره می کند. به همین دلیل به محض استفاده از آن باید به فکر خنثی کردن این رنگ با استفاده از وسایل، اسباب و اثاثیه دیگر باشید و از رنگ های روشن برای تهیه این وسایل استفاده کنید. اگر خانه شما نورگیر ندارد پیشنهاد می کنیم که از کفپوش تیره استفاده نکنید چون کسالت و حس منفی آن فضای خانه شما را فرا می گیرد.

البته بعضی ها نیز از فضای تیره لذت می برند که در این صورت کفپوش تیره را به آنها پیشنهاد می کنیم. کفپوش روشن حس خسته کنندگی به شما نمی دهد و حس شادابی و طراوت را برای شما حفظ می کند.

 

 

موکت آرتنوس در ادارات

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی در هماهنگی با سایر لوازم و وسایل 

توصیه ما به کسانی که می خواهند از کفپوش تیره استفاده نمایند این است که از رنگ های گرم برای مبل های خود بهره بگیرید تا باعث شود فضای دنج و پر از آسایش فراهم شود. فراموش نکنید که بافت و طرح کفپوش بر زیبایی فضا تاثیر میگذارد. پس سعی شود دقت کامل را به عمل بیاورید تا هماهنگی کافی را با سایر اجزای محیط داشته باشد.

مثال از رنگ های مکمل آن در دیوار ها ستون ها استفاده کنید یا مبلمان خود را به گونه ای انتخاب کنید که جلوه ای کلاسیک به کفپوش شما بدهد. اتفاقاً در سبک دکوراسیون کلاسیک کفپوش تیره استفاده بیشتری دارد و محیط به گونه ای چیده می شود که حس ابهت و جاودانگی خاصی را به شما القاء می کند.