سبک دکوراسیون نئوکلاسیک در خانه شما!

سبک دکوراسیون نئوکلاسیک هر چند ممکن است از نظر اسمی چندان برای کاربران ایرانی شناخته شده نباشد، اما تاریخچه آن نشان از قدمت بالای این سبک از دکوراسیون داخلی دارد. با گذشت زمان، سلیقه کاربران کم کم عوض شده و شاهد استفاده از سبک های بهتر و جدیدتر در دکوراسیون داخلی خانه ها هستیم.

تغییرات مثبت همیشه باعث شده تا کاربران با روحیه تازه ای از دکوراسیون خانه خود استقبال نمایند. نئوکلاسیک نیز از جمله سبک ها و روش هایی در طراحی داخلی است که  به سرعت در حال جا خوش کردن در میان کاربران امروز در کشور ما نیز است.

 همه ما تا حدودی با سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک آشنا بوده و المان ها و ویژگی های آن و همچنین موکت در دکوراسیون کلاسیک را تا حدودی می شناسیم.  همچنین سبک طراحی مدرن نیز از جمله طرح های داخلی است که کاربران امروزه شناخت کافی و کامل نسبت به آن دارند.

سبک نئوکلاسیک در طراحی داخلی سبکی است که ویژگی های مثبت و جذاب را از هر دو روش کلاسیک و مدرن به ارث برده و می تواند جایگزینی برای هر دوی این روش ها باشد.

فلسفه سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی

تجملاتی بودن، با اصالت بودن، ماندگاری و چشم نواز بودن کلماتی هستند که می توانند نئوکلاسیک را در طراحی داخلی به شما معرفی کنند.

کلاسیک با همه خوبی ها و مزیت هایی که دارد، به چشم کاربران امروزی با کاستی های زیادی همراه بوده ممکن است در طول زمان کیفیت خود را از نظر زیبایی از دست بدهد.

همچنین راحت نبودن به عنوان یکی از معایب روش طراحی داخلی کلاسیک باعث شده تا کاربران به دنبال استفاده از تکنیک های به روزتر اما با حفظ اصالت این سبک باشد.

 طراحی مدرن هم با همه جذابیت ها و ویژگی های خوبی که دارد، برای افراد با سلیقه خاص و کسانی که ترجیح می دهند رسالت را بر نوآوری پیشقدم بدانند، با نقطه ضعف هایی همراه است. فلسفه به وجود آمدن سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی برآورده کردن نیازها و خواسته های افرادی است که مزیت های هر دو این سبک های طراحی دکوراسیون داخلی را برای منزل خود می خواهند.

 البته نباید اشتباه متوجه شوید که  سبک دکوراسیون نئوکلاسیک یک سبک بینابینی میانه کلاسیک و مدرنیته است. است چنین تعریفی ممکن است خیلی نمایش خاص و منحصر به فرد المان های این سبک از طراحی داخلی را به شما معرفی نکند.

نئوکلاسیک را می توان در هم آمیختن المان های مدرن دیزاین داخلی با جذابیت های تمام نشدنی دکوراسیون کلاسیک نامید.

المان ها و ویژگی های سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون

با بررسی و معرفی عناصری کلیدی و المان های سبک دکوراسیون نئوکلاسیک بهتر می توانید در تخیل خود این روش نوین برای طراحی داخلی خانه خود را تصور کنید.

رنگ ها، فضاها، مصالح و ابزارها همگی در این سبک طراحی به گونه ای کاملاً متفاوت به کار گرفته می شوند تا هم تازگی آن ماندگار باشد و هم به سبک های معمول در دیزاین داخلی خانه ها شباهتی نداشته باشد.