موکت، بهترین کفپوش برای هتل!

یکی از اولین المان هایی که در هنگام ورود به یک اتاق جدید نظر ما را جلب میکند، کف پوش اتاق است. یک کف پوش لطیف و گرم در نخستین قدم ها حس خوب خوش آمد گویی را القا میکند. احتمالا به همین دلیل است که در هتل ها معمولاً از موکت استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که مهمان تحت تأثیر فضایی که میزبان برایش فراهم کرده، آرامش میگیرد. اگر شما قصد راه اندازی یک هتل جدید را دارید و یا می خواهید کف پوش های قدیمی هتل خود را تغییر داده و فضایی دلچسب تر ایجاد کنید ، این مقاله برای شما آماده شده است. در این نوشته نگاهی به مزایای استفاده از موکت در هتل و محبوب ترین انواع موکت هتلی می اندازیم. سپس بررسی می کنیم که چرا موکت ها به عنوان کف پوش های هتلی تا این اندازه محبوب شده اند؟!

چرا موکت برای هتل بهترین است؟

معمولا در هر بخش از هتل با توجه به شرایط آن از نوع خاصی از کفپوش های هتلی با ویژگی های مناسب استفاده می شود. به عنوان مثال کفپوشی که در لابی و راهرو ها به کار می رود با کفپوش مورد استفاده در اتاق ها متفاوت است. اما موکت ها به جهت تنوع بالایی که دارند، قابلیت استفاده در قسمت های مختلف هتل ها را دارند. اما ویژگی های هتل ها شامل چه مواردی می شوند؟

عایق حرارت و صدا

موکت ها حرارت را در خود به دام می اندازند و برای کاهش هزینه های مربوط به انرژی بسیار مناسب اند. اتاقی که کف آن سرامیک است، به مراتب سردتر از اتاقی است که کف آن با موکت پوشانده شده است. به علاوه ، موکت ها جاذب امواج صوتی هستند و اجازه نمی دهند که صدای داخل اتاق به بیرون منتقل شود. امری که همه به اهمیت آن در هتل ها واقفند.

هزینه کم

از مزایای استفاده از موکت در هتل می‌توان به این مورد اشاره کرد که خرید موکت هتلی به مراتب از هرگونه کف پوش دیگری ارزان تر تمام می شود. موکت ها ارزان هستند، نصب آن ها ساده است و اگر آسیب ببینند ، تعویض آن ها هم کم هزینه خواهد بود. بنابراین به عنوان صاحب یک هتل چرا نباید به موکت ها ب عنوان یک گزینه بالقوه برای پوشاندن کف نگاه نکنید؟

 

راحتی و نرمی

کسی که پایش را به داخل اتاق یک هتل می گذارد، با تمام وجود می خواهد که حس خوب در خانه بودن را تجربه کند. اکثر هتل ها نیز به دنبال راه هایی هستند که هتل خود را بیش از پیش به خانه شبیه کنند. بنابراین چرا به جای سرامیک ، از موکت هتلی استفاده نکنیم؟ به دلیل این که موکت ها نرم و راحت هستند و این اجازه را می دهند که بدون کفش یا دمپایی روی آن ها راه برویم یا بنشینیم به علاوه کودکان خردسال هم می توانند بدون نگرانی روی آن بازی کنند.

سهولت در تمیزی

سرامیک یا لمینیت به سرعت لک می شوند. هر چند که تمیز کردن آن ها چندان وقت گیر نیست، اما باید هر روز انجام شود. در حالی که موکت ها دیرتر لکه می شوند و کثیفی را بازتاب نمی دهند. تمیز کردن آن ها مانند فرش با یک جاروبرقی به سرعت انجام می شود. چند ماه یک بار نیز با توجه به میزان استفاده از موکت و رنگ آن ، می توانید آن ها را جمع کرده و به قالی شویی برای شستشو بدهید.

پایداری

منظور از پایداری صرفاً محصولی نیست که از نظر طول عمر ، دوام بالایی داشته باشد. پایداری در واقع به سبکی از زندگی می شود که در آن تلاش می شود از هر محصول تا عمق جان استفاده کرد! بسیاری از هتل ها هر چند سال یک بار تصمیم می گیرند که دکوراسیون خود را اندکی تغییر دهند. کف پوش های سرامیکی یا پارکت در این تغییرات معمولاً قربانی می شوند. آن ها تخریب شده و کف پوش های جدیدی جای آن ها را می گیرند. اما موکت ها جزو محصولات پایدار هستند. در صورتی که سالم باشند ، می توانید آن ها را جمع کرده و بعد از شستن ، در بازار دست دوم به فروش برسانید تا به دست کسانی برسد که به آن ها نیاز دارند، خوشبختانه اهمیت به محیط زیست و نسل آینده یکی از ترند های صنعت هتلداری در سال ۲۰۲۲ است!

در صورتی که موکت ها خیلی قدیمی شده اند، می توانید آن ها را برای بازیافت به چرخه تولیدات نساجی و فرش کشور بازگردانید. الیاف و ترکیبات به کار رفته در این موکت ها بسیار ارزشمند است و هزینه زیادی صرف ساخت آن ها شده است. بنابراین پیش از دور انداختن آن ها ، به این فکر کنید که چگونه می توانید از موکت های فرسوده در جهت حفظ محیط زیست استفاده کنید. حتی اخیراً خبر هایی مبنی بر افزایش مقاومت بتن با استفاده از ضایعات موکت ها به گوش می رسد که خبری خوشحال کننده است.

جمع بندی

مزایای استفاده از موکت در هتل ها بسیار است. لوکس ترین هتل های دنیا اتاق های خود را با موکت های درجه یک و زیبا می پوشانند. حتی کفپوش راهرو های هتلی هم از جنس موکت است. این محصولات ، هنوز سمبلی از مهمان نوازی هستند و با استفاده از آن ها تلاش می شود که هتل به شعبه دوم خانه هر کدام از مسافران بدل شود. زیبایی و تنوع موکت های هتلی در کنار سایر مزایایی که به آن ها اشاره کردیم، آن ها را به انتخاب اول بسیاری از صاحبان هتل ها بدل کرده است.