موکت میتواند روح خانه ی شما باشد!

یکی از مشتریان اخیراً برای انتخاب موکت طرح دار به دنبال موکتی آمده بود تا با یک موکت طرح‌دار ،اتاق نشیمن خود را رنگ و رویی ببخشد. او در شرایطی نبود که مبلمان، رنگ دیوار و… را عوض کند؛ اما نیاز به تغییر در فضای منزل داشت. همه ما این را می‌دانیم که موکت طرح‌دار یک راه عالی برای تغییر کل ظاهر خانه است؛ موکت طرح‌دار این قابلیت را دارد که به اتاق احساس شادابی بدهد.

بسیاری از مدل‌های موکت و فرش با طرح‌های زیبا، مدرن، کلاسیک وجود دارد؛ بنابراین انتخاب برای شما ممکن است کمی سخت شود. ما به شما کمک می‌کنیم تا این روند را برای شما کمی هیجان‌انگیزتر و لذت‌بخش‌تر کنم. تغییر دکوراسیون باید باعث تغییر مثبت در فضا و محیط بشود. اگر یک موکت تک‌رنگ را انتخاب کنید، به دلیل سادگی آن، تم اتاق شما راکد می‌ماند و اصطلاحاً بی‌روح می‌شود. بنابراین باید دقت کنید که برای موکت‌های ساده، رنگی را انتخاب کنید که تم اتاق شما کمی هیجانی‌تر کند. اما در مورد انتخاب موکت طرح دار چطور؟ چگونه الگویی را انتخاب می‌کنید که اتاق شما را زیبا کند بدون اینکه جلوه‌ی بقیه‌ی دکوراسیون را تحت تاثیر خود قرار بدهد؟!

در این مقاله شما را با نحوه‌ی انتخاب یک موکت طرح‌دار عالی راهنمایی خواهیم کرد. پس تا آخر با ما باشید.

آیا استفاده از موکت طرح‌دار گزینه خوبی است؟

موکت‌های ساده در چند سال گذشته بر انتخاب کف‌پوش کاربردی بودند؛ اما اکنون شاهد ظهور موکت‌هایی طرح‌دار هستیم.

برای بسیاری از ما که به دنبال تغییر دکوراسیون هستیم، بسته به سبک و نوع اتاق، انتخاب‌های زیادی وجود دارد. موکت‌های طرح‌دار می‌توانند یک پوشش ایده‌آل برای هر قسمت از خانه شما باشند. برای موکت هتل هم می‌توانید از موکت‌های طرح‌دار استفاده کنید. این راهنما نگاهی به مزایای انتخاب موکت طرح دار می‌اندازیم.

چرا موکت طرح‌دار انتخاب کنیم؟

۱.   ایجاد یک بیانیه

اگر به دنبال بیانیه‌ای در اتاق خود هستید یا می‌خواهید دکوراسیون جالبی به آن اضافه کنید، این یک راه ایده‌آل برای انجام این کار است. اگر دیوارهای بلوکی تک‌رنگ دارید، موکت طرح دار می‌تواند هم عمق و هم جزئیات را به فضا ببخشد. ممکن است در اتاق خود یک موضوع برجسته داشته باشید و نقش یا نقش در فرش واقعاً می‌تواند آن تم را برجسته کند.

۲.   تغییر فضا

با انتخاب الگوهای خاص می‌توانید احساس یک فضا را در زمانی که در آن هستید تغییر دهید. یک الگوی تکراری خطی می‌تواند چشم را در طول یا عرض اتاق بکشد و آن را بزرگ‌تر احساس کند. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید فضایی بزرگ را کمی گرم‌تر و صمیمی‌تر کنید یک الگوی نزدیک‌تر و محکم‌تر می‌تواند حس آرامش را به شما بدهد.

۳.   سبک خود را برجسته کنید

فرقی نمی‌کند که طرف‌دار سبک‌های قدیمی و سنتی باشید یا یک سبک مدرن طراحی معاصر! یک موکت طرح‌دار برای شما وجود دارد. اگر به دنبال یک موکت کلاسیک هستید که حس ظرافت را به اتاق شما بی‌افزاید، گل‌های ظریف در خاکستری کم‌رنگ، قهوه‌ای روشن و سبز ممکن است کارساز باشند. اما اگر به دنبال چیزی هستید که ظاهری مدرن به شما بدهد، موکت پرز دار با رنگ‌های جسورانه و غوطه‌ورتر در طرح‌های هندسی می‌توانند مناسب باشند.

موکت‌های طرح‌دار این مزیت را دارند که راه‌حل مناسبی برای مناطق پرتردد هستند. طرح‌ها اغلب می‌توانند آلودگی‌ها و لکه‌ها را به میزان بهتری نسبت به یک فرش ساده پنهان کنند. هم‌چنین، بسیاری از طرح‌ها از ترکیب پشم یا الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند که آنها را برای مناطق پرتردد مانند راهروها و پله‌ها مناسب می‌کند.

محبوب‌ترین الگوهای موکت امروزی

محبوب‌ترین الگوهای موکت‌های امروزی عبارت‌اند از:

  • الگوهای راه‌راه کلاسیک
  • الگوهای شطرنجی
  • الگوهای با اشکال منحنی
  • الگوی خشتی با رنگ‌های متضاد
  • الگوی شطرنجی
  • موکت‌هایی با الگوی رنگ خاکستری
  • موکت‌های تک‌رنگ