موکت آب نفتی
ویژگی‌های موکت تافتینگ

موکت‌ها یک نمونه از کفپوش‌های پرطرفدار هستند که اغلب در بیشتر فضا‌ها و مکان‌ها استفاده شده و ما می‌توانیم نمونه‌های متفاوتی از آن را علاوه بر منازل، در اداره‌ها، سالن‌ های تئاتر و سینما و دفاتر کار و… استفاده کنیم. ویژگی‌های خاصی که موکت دارد، علاقه‌مندان خاص خود را نیز جذب می‌کند.

با اینکه کفشپوش‌هایی چون لمینت و پارکت در بازار نیز موجود است، موکت‌ها طرفداران خود را دارند. مخصوصا بعضی از موکت‌های امروزی حتی می‌توانند جای فرشینه را بگیرند و با زیبایی ها، طراحی‌ها و رنگبندی متفاوت و متنوع در دکوراسیون داخلی، جایگاه ویژه ای را برای خود باز کنند.

شاید در ابتدا، موکت مورد علاقه اکثر افراد واقع نشده باشد اما در این اواخر با پیشرفت و نوآوری در تولیدات موکت، پیشرفتی باورنکردنی در فروشش ایجاد شده است و باعث شده جایگاهش در بازار حفظ شود و جزء یکی از متریال ‌های مهم در دکوراسیون داخلی ساختمان‌های لوکس و مدرن باشد.

موکت آبی رنگ با طرح های مختلف

کفپوش موکت یکی از ابزارهای مهم در دکوراسیون داخلی

اما به این مسئله میرسیم که خريداران چه انتظاراتی دارند که باعث می‌گردد، کفپوش موکت یکی از انتخاب‌های مهم آن‌ها در طراحی و دکوراسیون محیط کار یا زندگیشان باشد.

  1. از جمله موارد مورد نظر این است که موکت عایقی مناسب برای گرما و سرما بوده و باعث می‌شود که سرما و گرما از کف خانه‌ها به فضای داخلی خانه ورود پیدا نکند؛ درنتیجه در مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهد شد.
  2. از دیگر مزیت‌های استفاده از موکت این است که خطر افتادن و لیز خوردن کودکان نوپا و حتی کهن سالان را به حداقل میرساند و بخاطر فرم الیاف تشکیل دهنده آن و نرم و لطافت خاصش، از شکستن اعضای بدن و دیگر خطرات ممانعت می‌کند.
  3. موکت‌ها اغلب انتخاب مناسبی برای فضاهای پرسر و صدای آپارتمان‌ها هستند و به عنوان یک نوع عایق صدا بسیار پرطرفداراند، مخصوصا در افتادن وسایل از ارتفاع و حتی جابه‌جایی یا کشیدن مبل و صندلی که موجب میشود سر و صدا به طبقه‌های زیرین انتقال پيدا نکرده و ساکنان و همسایگان آزرده خاطر نشوند.
  4. موکت هایی که پرز دارند، بخاطر لطافت نوع بافت و الیاف استفاده شده در آن نرم و لطیف بوده و احساس آرامش و آسایش را ایجاد می‌کند. حتی به هنگام خستگی می‌شود بر روی آن استراحت کرد تا خستگی تمام روز، ازبین برود و حس آرامش فضا را در برگیرد.

کفپوش موکت را حتی میتوان جایگزین فرش ماشینی کرد. زمانیکه نوبت به انتخاب می‌رسد خریداران و طرفداران موکت سرگردان می‌شوند که چه نوع موکتی را انتخاب کنند که تمام ویژگی های مورد نظرشان را داشته باشد. آن‌ها به یکسری اطلاعات نیاز دارند که بتوانند با خیالی آسوده خرید خود را انجام داده و از آن خرسند باشند و هنگام استفاده از آن در دکوراسیون لذت ببرند. توجه داشته باشید هنگام خرید کفپوش موکت باید تمام جوانب را در نظر گرفت و هوشمندانه انتخاب کرد.

موکت های تافتینگ

از انواع موکت هایی که جوابگوی بیشتر انتظارات شما میباشد و هر سلیقه‌ای را به خود جلب می‌کند موکت های تافتینگ هستند. حتما هنگام خرید کفپوش موکت اسمش را شنیده‌اید و در بین موکت های پرز بلند برايتان آشناتر بنظر میرسد. فروشندگان از آن به‌عنوان موکت پرز بلند نام برده‌اند. ما در ادامه قصد داریم این نوع موکت منحصر به فرد را به شما معرفی کنیم و به کاربرد آن در دکوراسیون بپردازیم.

ویژگی های ظاهری تافتینگ

موکت تافتینگ جزء موکت های پرز بلند هست و شباهت زیادی به فرش ماشینی دارند. این مدل موکت ها هم به صورت تک رنگ و هم بصورت ترکیبی از چند رنگ تولید می‌شوند. موکت تافتینگ تنوع طرح بسیاری دارد و بسیار زیبا هست. مطمئنا با موکت تافتینگ در انتخاب و هماهنگی آن در دکوراسیون مردد نخواهیم شد. این موکت در عرض های متفاوتی ارائه میگردد. همچنین موکت های تافتینگ هم با زیره و هم بدون زیره تولید می‌شوند.

انواع بافت های موکت تافتینگ

  • نوعی از بافت های این موکت، شبیه فرش است و همانند فرش نیز برش میخورد و بسیار پرطرفدار است. به این موکت ها کات پایل گفته میشود.
  • نوعی دیگر از بافت های موکت تافتینگ، لوپ پایل نام دارد که بافت های آن بصورت حلقه ای میباشد. این مدل از موکت های تافتینگ استحکام فوق‌العاده‌ای دارند به همین خاطر بیشتر در مکان‌های عمومی و پررفت و آمد استفاده میشوند.

موکت تافتینگ در طرح ها و نقش های متنوعی تولید میشوند و به راحتی میتوان آن را با دکوراسیون داخلی هر مکانی هماهنگ کرد. برای انتخاب یک کفپوش موکت مناسب میتوانید از متخصصان طراحی داخلی نیز کمک بگیرید.

ساختار موکت تافتینگ

این موکت از چهار بخش مختلف ساخته شده است که علاوه بر پرز موکت، آستر رو و آستر زیر کار دارد و چسب مخصوص خود موکت را نیز دارا میباشد. این موکت ها با دستگاه های مخصوص که به سوزن لایی مجهز هستند تولید میشوند. برای متصل کردن لایه زیرین به آستر رو از چسب ویژه ای استفاده می‌کنند تا محکم و مقاوم شود. جنس نخ استفاده شده در موکت تافتینگ از الیاف مصنوعی است که از مزایای آن میتوان به تغییر رنگ ندادن آن در اثر شست و شو اشاره کرد. از دیگر خصوصیات این الیاف، ایجاد نکردن آلرژی میباشد.