موکت مناسب برای هتل ها

موکت یکی از انواع کف پوش هایی است که پرطرفدار بوده و همیشه در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. موکت ها در انواع و رنگ های بسیار متنوعی تولید و در بازار عرضه می شوند و شما می توانید به صورت حضوری یا آنلاین موکت مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید . سایت آرتنوس از سایت هایی است که موکت را در بهترین برندها و کیفیت ها ارائه می دهد.

موکت مناسب برای هتل ها

هتل از مکان هایی است که افراد متفاوتی در آن رفت و آمد می کنند به همین دلیل ظاهر این مکان بسیار مهم است. هرچه ظاهر هتل زیباتر به چشم آید، مشتری بیشتری نیز جذب خواهد کرد. به همین دلیل صاحبان هتل بسیار به ظاهر هتل خود توجه کرده و حاضر هستند بهترین ها را برای طراحی داخلی هتل خود فراهم کنند.

یکی از مواردی که در ظاهر هتل بسیار تاثیرگذار است، انتخاب کف پوشی مناسب برای آن است که موکت از کف پوش هایی است که بسیار برای هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های موکت عایق صدا بودن آن است که این مورد می تواند برای مسافران هتل بسیار مهم باشد. استفاده از موکت در راهروها، سالن های غذاخوری، راه پله ها و… باعث می شود که صدای کمتری در هتل پیچیده و آرامش را برای مسافران فراهم کند. انتخاب رنگ مناسب موکت نیز در ظاهر هتل بسیار اهمیت دارد. رنگ موکت باید هماهنگ با دکوراسیون داخلی هتل انتخاب گردد. موکت ها علاوه بر اینکه عایق صدا هستند، عایق حرارت نیز می باشند که باعث می شود از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

رنگ ها و طرح های مناسب موکت برای استفاده در هتل ها

استفاده از موکت در رنگ های بسیار تیره یا روشن برای هتل ها مناسب نیست. اگر رنگ موکت برای هتل تیره انتخاب شود، احساس کسالت را در مسافران هتل ایجاد کرده و انرژی را از آنان خواهد گرفت. همچنین اگر رنگ موکت روشن انتخاب شود خیلی سریع آلودگی و گرد و غبار روی آن دیده می شود زیرا رفت و آمد در هتل زیاد است. رنگ مناسب برای هتل باید رنگی میان تیره و روشن انتخاب شود؛ نه زیاد تیره و نه زیاد روشن.

 

همانطور که اشاره شد موکت ها علاوه بر اینکه در رنگ های متنوعی هستند، در طرح های متفاوتی نیز ارائه می شوند. برای انتخاب موکت مناسب برای هتل باید طرح موکت را نیز در نظر بگیرید. اما طرح موکت باید بر چه اساسی انتخاب شود؟ انتخاب طرح موکت باید بر اساس سبک دکوراسیون هتل انتخاب شود.

  • به عنوان مثال اگر دکوراسیون هتل به سبک مدرن بود باید طرح موکت نیز به سبک مدرن انتخاب شود. این هماهنگی باعث می شود که زیبایی ظاهر هتل چند برابر گردد. البته موردی نخواهد داشت که موکتی ساده برای هتل خود انتخاب کنید اما مشکلی که ایجاد می کند این است که خیلی سریع رد رفت و آمدها روی آن باقی مانده و خودش را نشان می دهد.

یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب موکت به آن توجه کنید این است که مدل آن به گونه ای باشد که به راحتی تمیز شود. موکت های لوپ پایل و پرز کوتاه از جمله موکت هایی هستند که به راحتی جارو می شوند در حالیکه رد جاروبرقی هم روی آن ها باقی نمی ماند. موکت هایی که طرح های برجسته دارند به راحتی قابل تمیز شدن نیستند به همین دلیل برای هتل ها پیشنهاد نمی شود.

ضد حریق بودن

امکان آتش گرفتن موکت در هر مکانی وجود دارد حتی در هتل. از آن جایی که افراد زیادی در هتل هستند باید هر خطری را پیش بینی کرد. برای جلوگیری از خطر آتش سوزی در هتل باید موکتی را انتخاب کنید که در برابر آتش مقاوم بوده و ضد حریق باشد.