چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

این روزها نگهداری از انواع حیوانات خانگی خصوصاً سگ ها و گربه ها، بسیار دوست داشتنی و جذاب است؛ اما یکی از مهمترین سوالاتی که برای سرپرستان حیوانات خانگی پیش می آید، محل نگهداری آنهاست. حیوانات نیز همانند ما انسان ها، برای زندگی به محیطی آرام و امن نیازمندند. استفاده از فضای سبز به همراه یک اتاقک کوچک می تواند به خلق محیطی دلنشین برای زندگی این موجودات دوست داشتنی کمک کند. یکی از بهترین روش ها، استفاده از چمن مصنوعی برای سگ و گربه و یا حیوانات خانگی دیگر می باشد.

چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، نیاز به استفاده از کود شیمیایی و همچنین آفت کش نداشته و در مقایسه با انواع طبیعی، حافظ سلامت حیوانات خانگی خواهد بود.  علاوه بر این، عدم استفاده از کود و آفت کش بر به صرفه تر بودن قیمت چمن مصنوعی نیز اثرگذار خواهد بود.

چمن مصنوعی به خودی خود، امکان رشد حشره و یا آفت را ندارد؛ اما گاهی ممکن است با تجمع برگ ها و یا خاک در داخل الیاف چمن، امکان رشد این حشرات ایجاد شود. برای رفع این مسئله، نظافت چمن مصنوعی را جدی بگیرید. اگر محوطه حیوان خانگی شما در فضای باز است، بهتر است تمرکز بیشتری روی نظافت آن داشته باشید.

سطح پشتی چمن مصنوعی دارای سیستم زهکشی است که اجازه می دهد هرگونه مایعی از جمله ادرار حیوان به داخل آن نفوذ کرده و تخلیه شود، اما نظافت فضولات حیوانات خانگی به تمیز کردن و جمع آوری احتیاج دارد. برای این منظور، می توانید سطح چمن را با استفاده از جارو، از فضولات عاری کنید. پس از دفع فضولات، باقیمانده های آن را به وسیله چنگگ از تاروپود چمن بیرون بکشید تا از هرگونه بوی ماندگار یا بوی نامطبوع خلاص شوید. برای اطمینان بیشتر می توانید با استفاده از آب فشار قوی و شامپوی فرش، نسبت به شستشوی چمن مصنوعی اقدام کنید.

بهتر است به حیوان خانگی خود آموزش دهید تا فقط یک قسمت از چمن مصنوعی را برای دفع فضولات انتخاب کند تا تنها یک بخش از چمن نیاز به شستشو و نظافت داشته باشد.  استفاده از ترکیب سرکه سفید و آب می تواند یک راه فوری برای ضد عفونی کردن بخش های آلوده از روی چمن باشد.