چمن مصنوعی دیواری؛ بخشی از طبیعت در خانه های شما

این روزها همه ما از طبیعت دور شده ایم. چه قبول کنید چه نکنید، بسیاری از تنش های روزانه ما ناشی از دوری از طبیعت است. روانشناسان زیادی معتقد هستند که رنگ سبز، می تواند تاثیر زیادی روی بهبود روحیه ما انسان ها داشته باشد. به همین خاطر، برای مطب های روانشناسی، معمولا از رنگ سبز یا گیاهان مختلف استفاده می شود.

چمن مصنوعی دیواری بخشی از طبیعت در خانه های شماست. شاید شما نتوانید دیوارهای خودتان را با چمن های طبیعی بپوشانید. چون به هر حال، نگهداری از این چمن های مصنوعی کار آسانی برای شما نیست. ولی اگر می خواهید از زیبایی طبیعت لذت ببرید، کافیست که اقدام به خرید چمن مصنوعی دیواری کنید. قیمت چمن مصنوعی دیواری نیز آنقدر مقرون به صرفه است که می توانید با خیالی راحت از این چمن ها کمک بگیرید و سبک دکوراسیون ساختمان خود را متحول کنید.

ترکیب چمن مصنوعی زمینی و دیواری در دکوراسیون

قبل از اینکه بخواهیم در مورد کلیات چمن مصنوعی دیواری و نحوه خرید این چمن های مصنوعی برای ساختمان های مختلف صحبت کنیم، اجازه دهید تا در مورد ترکیب چمن مصنوعی زمینی و دیواری با شما حرف بزنیم. تصور کنید که به یک مکان وارد می شوید که دارای چمن های مصنوعی دیواری و چمن های مصنوعی زمینی به صورت همزمان است. به کار رفتن چمن های مصنوعی روی دیوار، زیبایی آن را چندین برابر می کند. اما قدم زدن روی چمن های مصنوعی، حس فوق العاده خوبی به شما خواهد داد.

 

اگرچه یکنواختی برای سبک دکوراسیون ایده آل نیست. ولی شما می توانید با خرید چمن مصنوع دیواری و ترکیب آن با دیگر مصالح ساختمانی، زیبایی ساختمان ها را چندین برابر کنید. یا اینکه از تایل های سنگی و موزاییکی برای استفاده در کف ساختمان ها کمک بگیرید و فقط بخشی از ساختمان را با کمک چمن مصنوعی زمینی، طراحی کنید.

پیش از این انواع چمن مصنوعی را به عنوان کفپوش همیشه سبز می شناختیم. نصب چمن مصنوعی در زمین های ورزشی، زمین بازی کودکان و چمن مصنوعی مهد کودک، فضای سبز پارک های عمومی، محوطه سازی و حیاط، روف گاردن و بام سبز بسیار رایج است. به شکل سنتی همیشه چمن ها را در سطوح افقی دیده ایم و شاید این تصور ایجاد شده که این محصولات را باید همواره به عنوان کفپوش استفاده کرد. دکوراتیوهای حرفه ای طراحی های خلاقانه و ابتکاری خود را با چمن مصنوعی دیواری انجام می دهند. این چمن های همیشه سبز پلیمری بهترین متریال برای نصب در سطوح عمودی هستند.

شاید به نظر کمی عجیب یا غیر عادی باشد ولی استقبال خوبی از دیوارپوش های سبز شده است. با استفاده از چمن مصنوعی دیواری می توان طرحی خاص و بدون رقیب را برای مکان هایی با کاربری شخصی یا عمومی، اجرا کرد. آیا تاکنون از این دیزاین خارق العاده استفاده کرده اید؟

چمن طبیعی

چمن مصنوعی دیواری چیست؟

Green wall نوعی طراحی روی دیوارها و سطوح عمودی است که با استفاده از چمن مصنوعی انجام می شود. دیوارهای آجری و سنگی بهترین مصالح برای نصب چمن مصنوعی هستند. اساس کار به این ترتیب است که چمن مصنوعی رول در ابعاد متفاوت روی دیوار فیکس می شود و نمایی سبز به وجود می آید. دیوار سبز مصنوعی را می توان در هر مکانی که امکان پرورش گیاه طبیعی وجود نداشته باشد، به کار گرفت.

طراحی چمن مصنوعی دیواری در فضای داخلی

بدون تردید استفاده از چمن مصنوعی تزئینی در داخل ساختمان، یک اقدام جسورانه است. به خصوص وقتی بخواهید یک دیوار کامل را با این محصول پوشش دهید، ریسک کار بالاتر هم می رود. اگر از ایده های جدید و خلاقانه استقبال می کند فضای سبز را به داخل خانه دعوت کنید. از چمن مصنوعی برای پوشش دیوار پشت تلویزیون، جداسازی فضاهای بزرگتر، دکوراسیون اتاق پذیرایی و …. می توان استفاده کرد.

برای نصب چمن مصنوعی دیواری اقداماتی از قبل انجام می شود. درست شبیه به کاری که در موقع اجرای چمن مصنوعی زمین فوتبال انجام می شود باید به نوعی این محصول دکوراتیو را روی دیوار فیکس کرد. تنها تفاوت در نحوه زهکشی چمن مصنوعی است. برای نصب چمن روی دیوار پذیرایی یا دیوار کاذب نیازی به انجام عملیات زهکشی برای عبور آب نیست. دو نوع چسب مخصوص  که عایق رطوبت و ضد یخ زدگی هستند در همه سازه های چمن مصنوعی دیواری استفاده می شود.

یکی از کاربردی ترین طراحی ها در گالری های هنری، ساخت یک دیوار کاذب همیشه سبز در فضای داخلی است. در این مورد می توان دیوار را به صورت متحرک و با پایه های چرخدار طراحی کرد تا امکان جا بجایی آن وجود داشته باشد. رنگ سبز چمن آرامش خاصی در این مکان ایجاد می کند. دیوارهای عمودی در فضاهای عمومی به دلیل ارزان قیمت بودن با استقبال زیادی روبرو شده اند. در مقایسه با سایر مصالح با صرف هزینه ای بسیار کمتر می توان سطح زیادی را با دیوارپوش چمنی پوشش داد.

طراحی چمن مصنوعی دیواری در فضای بیرونی

بیشترین کاربرد چمن مصنوعی در فضای بیرون و محوطه سازی است. علاوه بر طراحی باغ و باغچه می توان سطوح عمودی و دیوارها را نیز با این محصول زیباسازی کرد. نصب چمن مصنوعی روی سطوح غیر هم سطح جنبه تزئینی و نمایشی دارد. شاید نمونه هایی از شمایل حیوانات را که با چمن مصنوعی پوشش داده شده اند در پارک های سطح شهر دیده باشید. اما بیشترین کاربرد این محصول در ساخت دیوارهای دکوراتیو و نمایشی است.