۵ مکان‌ مناسب برای اجرای موکت تایل

موکت تایل‌ به دلیل مزایا و ویژگی‌هایشان مورد استقبال علاقه‌مندان معماری داخلی قرار دارد، می‌خواهیم بهترین مکان‌هایی را که می‌توان در آن‌ها از موکت تایل برای پوشش کف استفاده کرد، معرفی کنیم. خبر خوب این است که در هر اتاق و محیطی می‌توانیم از موکت تایل برای پوشش کف بهره ببریم. اما موارد زیر، جزو نخستین مکان‌هایی هستند که ما برای نصب موکت تایل پیشنهاد می‌دهیم :

1. اتاق‌های مناسب سه فصل از سال

ایوان و رواق‌های دارای پنجره‌های شیشه‌ای بزرگ و اتاق‌های سه فصل غالباً بسیار شیک هستند. این فضاها این حس را در ما ایجاد می‌کنند که گویی هم‌زمان در بیرون و درون خانه حضور داریم!

این نوع اتاق‌ها همچنین از ویژگی‌های هر دو محیط داخلی و خارجی بهره می‌برند بنابراین در فضای ایوان، همانند فضای داخلی منزل می‌توانیم موکت بکار ببریم. ویژگی‌هایی همچون راحتی، ملایمت، تعادل گرمایشی و عایق‌بندی صدا از جمله امتیازات استفاده از موکت تایل در فضای ایوان است. این موکت‌های چهار گوش اجازه می‌دهند تا دقیقا متناسب با فضای کف، محیط را پوشش دهید. به خصوص که موکت تایل، انواعی دارد که در برابر اشعه یو وی خورشید مقاوم است و به مرور زمان کم‌رنگ نمی‌شود.

2. قرار دادن بر روی سطوح موجود در خانه

همانطور که قبلا هم گفته شد، می‌توان این نوع موکت را مستقیم روی سطوح دیگر چسباند. بنابراین اگر در منزلتان مکانی دارید که نیازمند نرمی موکت است، می‌توانید روی موکت تایل حساب کنید. اتاق نشیمن یا اتاق‌خواب‌هایی که کف چوبی، کاشی یا سرامیک دارند به گرمی و نرمی اتاق‌های دارای موکت نیستند، بنابراین می‌توان از موکت‌های تایل بر روی این سطوح استفاده کرد. در این حالت شما ارزش خانه‌تان را حفظ کرده‌ و در کنار آن راحتی‌ای را که انتظارش را می‌کشیدید، بدست آورده‌اید.

3. غرفه‌های نمایشگاهی

مدت زمان برپایی یک نمایشگاه بین ۳ تا ۷ روز است. موکت تایل یک گزینه ایده‌آل برای غرفه خواهد بود. شما به راحتی می‌توانید پس از چند روز موکت را از سطح زمین جمع‌آوری کرده و به جای دیگری منتقل کنید.

همچنین این محصول می‌تواند برای شرکت‌های پیمانکاری غرفه سازی مناسب باشد و در نمایشگاه‌های مختلف از تایل برای مشتریان خود استفاده کنند و هر بار پس از پایان دوره نمایشگاه این موکت را به انبار خود منتقل کنند.

4. دفاتر موقت

بسیاری از دفاتر اداری به صورت موقت احداث می‌شوند. مثلا در یک کارگاه ساختمانی پس از پایان عملیات احداث ساختمان باید دفتر موقت جمع شود. موکت تایل یک ایده مناسب برای این‌گونه دفاتر است چرا که به راحتی می‌توان آن را جمع کرده و در جای دیگری از آن استفاده کرد.

5. زیرزمین‌ها

غالب افرادی که دارای زیرزمین هستند، آب‌گرفتگی در این مکان را تجربه کرده‌اند. این حادثه، بدشانسی است که به موجب سیل یا باران شدید بوجود می‌آید و هر از گاهی گریبان صاحب‌خانه را می‌گیرد. اگر با چنین امری روبرو شده‌اید، احتمالاً در آخر مجبور به پاره کردن موکت خود شده‌اید.

اما اگر می‌خواهید زیرزمین خانه‌تان سطح صافی داشته باشد، موکت‌های تایل گزینه مناسبی هستند. چون این موکت‌ها به شما این امکان را می‌دهند که در صورت بروز و مشاهده سیلاب، بتوانید به راحتی آن‌ها را از زمین جدا، خشک و بعد از سیلاب دوباره نصبشان کنید. یا حتی پیش از سیلاب موکت تایل را از سطح زیرین جدا کنید. بعلاوه، می‌توانید بجای کل زیرزمین تنها قسمت‌های مورد نیاز یا آسیب دیده را تعمیر کنید. این امر در هزینه‌های شما نیز صرفه‌جویی می‌کند.

 

موکت‌های تایل با این ویژگی‌های مفید و تطبیق‌پذیری، انتخاب‌های مقرون به صرفه‌ و زیبایی هستند. برای بسیاری از محیط‌ها نیز مناسب‌اند و از همه مهم‌تر، نصب آسانی دارند. پس می‌توانید روی موکت‌های تایل برای یک تغییر دکوراسیون چشم‌نواز یا فضایی در خانه یا محل کار که به تازگی آن را بازسازی کرده‌اید، حساب باز کنید.