چرا چمن مصنوعی فوتبال راه راه است؟

دلیل راه راه بودن چمن فوتبال

برخلاف تصور خیلی ها، دلیل راه راه بودن چمن فوتبال یا الگوهای فانتزی چمن،  نقاشی روی آنها نیست و طی عملیات چمن زنی اتفاق نمی افتد.
 
خیلی جالب است، انجام کارهایی مانند شانه زدن، خم کردن و یا غلتاندن چمن روی انعکاس نور تاثیرگذار است.
 
پس نوارهای الگوهای طراحی شده روی چمن مانند الگوهای تخته شطرنج از قبل ایجاد شده است. در ادامه با نحوه انجام آن آشنا می شوید:

 

 

چمن راه راه آسان ساخته شده است.

ایجاد طرح راه راه روی چمن مصنوعی فوتبال بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. در برخی زمین های مدیران خط های افقی را با استفاده از ماشین چمن زنی ایجاد می کنند تا جلوه راه راه سبز روشن و تیره تر ایجاد شود. اما برای ایجاد خطوط راه راه روی چمن مصنوعی نیازی به تهیه ماشین های چمن زنی نیست.
 
 ماشین های چمن زنی به صورت خودکار این راه راه را نمی تواند ایجاد کند و برای ایجاد آن به یک حرکت عمودی با فشار و برس کردن نیاز دارد.
 
اما با تغییر جهت چمن زنی، شانه زدن و غلتاندن چمن بسیار راحت نوارهای ساده ایجاد می شود. هر کسی بتواند این کار را اجرا کند، دیگر نیازی به تهیه تجهیزات گران قیمت ندارد.
 
 
با این حال امروزه لوازم جانبی بسیاری روی کار آمده است که انجام این کار را هم بسیار ساده تر کرده است.

 

 

راه راه بودن چمن مصنوعی برای چیست؟

در کنار این که چگونه چمن فوتبال راه راه می شود باید بدانید این کار برای چه تاریخی می باشد.
 
این طرح فقط جنبه زیبایی ندارد. باید هر مدل به نوارهای مساوی و با عرض یکسان تقسیم می‌شود. این شرایط موجب می شود داوران و تماشاگران نتیجه بازی را بهتر مشاهده کنند.
 
بنابراین تشخیص بصری راه راه بودن چمن بسیار راحت تر است و بهتر می توان فهمید ضربه از چه فاصله ای شلیک شده است؛ به خصوص برای داوران. چنین چمنی به عنوان یک ابزار کمکی برای تصمیم گیری دقیق تر شناخته می شود. به عنوان مثال، با کمک خطوط مستقیم می توان موقعیت آفساید را راحت‌تر تشخیص داد و این مورد یکی از دلایل اصلی راه راه بودن چمن در زمین فوتبال است. 

 

نقاشی زمین چمن فوتبال چگونه است؟

نقاشی زمین چمن فوتبال با خطوط مختلفی انجام می شود که از همان ابتدا شکل گیری فوتبال رسم این اشکال مختلف وجود داشته است. مطمئنا زمین فوتبال را از نمای بالا مشاهده کردید که بسیار خاص و جذاب بنظر می رسد. حال تصور کنید خط کشی زمین فوتبال اصلا وجود نداشت. حضور این خط ها نه تنها به بازی فوتبال معنا و مفهموم می بخشد، بلکه از نظر دیداری نیز نسبت به زمین خالی، خاص و متفاوت است. در واقع به عنوان بهترین چمن مصنوعی فوتبال شناخته می شود. نقاشی زمین فوتبال آسان است و تنها با خطوط بسیار ساده و با رسم اشکال مختلف مانند دایره اجرا می شود؛ طوری که محدوده های مختلف بازی را مشخص و کار داور را بسیار راحت تر می کند.